Archiwum

Regulamin

Karta zgłoszeń

Na naszej scenie ponad 60 wokalistów, w pięciu kategoriach wiekowych, "zawalczy" o nominacje do krakowskiego finału festiwalu. Swoją obecność w Modliborzycach kolejny raz potwierdził Jan Wojdak. Zapraszamy

Protokół


WAŻNA INFORMACJA !
Liczba osób, które mogą wziąć udział w eliminacjach jest ograniczona (80 miejsc). Wpłynęło już niemal 60 zgłoszeń. Prosimy chętnych o pilne wysyłanie kart zgłoszeń i kontakt (telefoniczny lub e-mailowy)


Zapraszamy młodych wokalistów na regionalne eliminacje XVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU DZIECI I MŁODZIEŻY „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, które po raz czwarty odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach 23 października b.r. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie; www.festiwal-jw.pl . Opłatę akredytacyjną w kwocie 30zł od osoby (zespół - 50zł) należy przelać na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, ul. Zamkowa 1, 23-310 Modliborzyce, NIP: 862-12-50-861, nr: 11 8717 1123 2010 1000 0534 0001 (BS o/Modliborzyce) do 19 października z dopiskiem „festiwal – akredytacja (imię i nazwisko wykonawcy)”

Regulamin

Karta zgłoszeń


Regulamin oraz Karta zgłoszeńProtokół


Galeria Zdjęć


Zapraszamy na komedię małżeńską w trzech aktach. Bohaterem zbiorowym jest para z dużym stażem, która weszła w fazę kryzysu, a ponieważ są to Kowalscy mieszkający w bloku, więc z faktu użytkowania wspólnej kuchni wynika moc przezabawnych knowań i spisków, które bawią publiczność przez dwie godziny.

Sukces tancerek z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach w trzecim Ogólnopolskim Turnieju Tańca Disco dance i Hip - Hop w Biłgoraju. Podczas imprezy pod hasłem "Zaplątane kroki", która w minioną niedzielę 3 kwietnia odbyła się w Biłgoraju, Edyta Zimak i Natalia Kawęcka zdobyły dwa medale. W kategorii Hip - Hop dziewczęta z Modliborzyc okazały się najlepsze w duecie, a ponadto Edyta Zimak zajęła trzecie miejsce za występ solowy. Obydwie nagrodzone dziewczyny od najmłodszych lat uczestniczą w zajęciach tanecznych prowadzonych w GOK Modliborzyce przez instruktorkę Jadwigę Wieżyńską. Do tej pory tańczyły w grupach, które z powodzeniem występowały w konkursach pod różnymi nazwami - "Top", "Euforia", czy "Swagqueen". Na swoim koncie mają, m.in.: drugie miejsca w konkursach "Top" w Szczebrzeszynie w 2006 roku i "Euforia" w 2014 roku w Bełżycach oraz, w tym samym roku, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym w Biłgoraju.

Galeria Zdjęć


Dwie nominacje i cztery wyróżnienia. To dorobek wokalistek z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach w powiatowym etapie ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj Sukces", które w piątek 1 kwietnia odbyły się w Trzydniku Dużym. Szanse na nagrodę główną, czyli wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem, mają Julia Fijałkowska i Elżbieta Jakubiec, które startowały w kategorii uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Solistki, które na co dzień rozwijają swoje zdolności pod kierunkiem Jadwigi Wieżyńskiej, znalazły się wśród 8 nominowanych do etapu regionalnego konkursu. Jury doceniło też 4 inne wokalistki z Modliborzyc, które znalazły się wśród wyróżnionych. To Łucja Lenart, Julia Jaskowska, Ewelina Gąska i Katarzyna Wisińska. Podczas piątkowych przesłuchań jury oceniło prawie 40 młodych artystów. Najlepsi będą walczyć o nominacje do finału, który odbędzie się w połowie czerwca w Tarnobrzegu.

Galeria Zdjęć


PROTOKÓŁ XVIII

Galeria ZdjęćRegulamin                                                                                                Karta zgłoszenia


Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

 ogłasza II ustny przetarg (licytacja) na sprzedaż samochodu służbowego

FORD TRANSIT
nr rejestracyjny: TGR 9344,
silnik: poj. 2496cm3,
rok produkcji: 1993,
dotychczas użytkowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

Ogłoszenie                                     Regulamin                                Wzór umowy

PROTOKÓŁ
Zapraszamy młodych wokalistów na regionalne eliminacje XVI OGÓLNOPOLSKIEGO  FESTIWALU  DZIECI  I  MŁODZIEŻY „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, które po raz trzeci odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach 11 października  b.r. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października.

Regulamin festiwalu, karty zgłoszeń oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie;

www.festiwal-jw.pl .  

Opłatę akredytacyjną w kwocie 30zł od osoby (zespół - 50zł) należy przelać na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, ul. Zamkowa 1, 23-310 Modliborzyce, NIP: 862-12-50-861,

nr: 11 8717 1123 2010 1000 0534 0001 (BS o/Modliborzyce) do 8 października

z dopiskiem „festiwal – akredytacja (imię i nazwisko wykonawcy)”
Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

 ogłasza ustny przetarg (licytacja) na sprzedaż samochodu służbowego

FORD TRANSIT
nr rejestracyjny: TGR 9344,
silnik: poj. 2496cm3,
rok produkcji: 1993,
dotychczas użytkowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach

Ogłoszenie

Regulamin

Wzór umowy

PROTOKÓŁ
"Prawie dokładnie rok od trasy Głupi Tur, ORGANEK po raz kolejny wyrusza w muzyczno – sentymentalną podróż na wschód Polski. Tym razem trasa prowadzi zespół aż na Lubelszczyznę, skąd pochodzi perkusista zespołu, Robert Markiewicz. Mimo że zmienił się nieco kierunek podróży, jej cel pozostał niezmienny. Jedziemy tam, żeby przypomnieć sobie po raz kolejny skąd pochodzimy, czym jest muzyka i dlaczego się nią zajmujemy. Korzenie, natura, wolność i nieskrępowany, czysty kontakt z odbiorcą stanowią fundament tego, czym jest ORGANEK. Chcemy dotrzeć do ludzi, o których się w marketingowych strategiach zapomina. Chcemy pojechać do miejsc, które trasy koncertowe omijają szerokim łukiem. Chcemy, bo sami z takich miejsc pochodzimy. Chcemy, bo mamy pojęcie, o czym mówimy.

Bez względu na sukcesy i porażki,
nigdy
nie chcemy o tym zapomnieć." - T. OrganekRegulamin

Karta zgłoszenia


 
Eliminacje Festiwalu "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"

rozpoczynamy w niedzielę 7 grudnia o godz. 11-tejSzanowni Mieszkańcy Modliborzyc i inni zainteresowani,

W imieniu swoim oraz wszystkich, którzy przyczynili się do powstania książki pod tytułem MODLIBORZYCE. STUDIA Z DZIEJÓW MIEJSCOWOŚCI I GMINY (Lublin-Modliborzyce 2014-2015, pod red. D. Szulca, ss. 592) pragnę zaprosić Państwa na jej oficjalną promocję jaka odbędzie się w dniu

28 XI br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach (ul. Zamkowa 1, Modliborzyce)        o godz. 14.00.

W programie spotkania prezentacja zawartości książki, ważniejszych tez jej Autorów, wręczenie specjalnie dedykowanych egzemplarzy osobom zasłużonym dla badań nad przeszłością gminy Modliborzyce oraz jej utrwalania (Pani Urszula Bzdyra, ks. prałat Józef Brzozowski, Pan ppłk. rez. Dariusz Kossakowski), a nadto wystąpienie dra Dominika Szulca na temat Zaginiony portret szlachcica z Modliborzyc i jego tajemnica.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

                                                                                          Dominik Szulc

Zawartość

Kabaret Czwarta Fala- kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.

Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności.

Najbardziej znanym skeczem Kabaretu Czwarta Fala jest Pośredniak, czyli historia dwóch dresiarzy- Kloca i Wentyla którzy w poszukiwaniu pracy trafiają do redakcji Bravo Girl.

Młodość, pomysłowość i energia sceniczna- tak najkrócej można opisać twórczość Kabaretu.

Każdy ich występ jest inny, każdy niesie w sobie potężną dawkę pozytywnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Zawsze gotowi do działania, zawsze pełni zapału, zawsze otwarci na Twoje sugestie.      

Odkryj w sobie pokłady humoru o których do tej pory nie miałeś pojęcia, pozwól zaprosić się do świata absurdu w którym nigdy niczego nie możesz być pewien, pozwól porwać się Czwartej Fali!
POBILIŚMY REKORD !!! Zebraliśmy 3885,86 zł i 10,42 euro


 


Specjalna zapowiedź tegorocznego Finału w Modliborzycach


 

WIRTUALNY SPACER Eliminacje do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka 2013" - 24 listopada 2013r.

w Modliborzycach

Zdjęcia

(server zewnętrzny)

 Po raz pierwszy regionalne eliminacje do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka 2013" odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach 24 listopada.

Występy młodych artystów bacznie obserwował Jan Wojdak - twórca festiwalu, krakowski muzyk i wokalista, lider i założyciel zespołu "Wawele" oraz Kawaler Orderu Uśmiechu za działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy od niego podziękowania i pochwały za doskonałe przygotowanie konkursu. Jury podkreśliło wysoki poziom występujących wykonawców, co przełożyło się na aż 22 nominacje do finału w Krakowie. Warto podkreślić, że 6 nominacji (w tym duet) otrzymały wokalistki z naszego GOK-u. Łącznie wokaliści z terenu powiatu janowskiego otrzymali aż 14 nominacji (15 osób), co stanowi ok. 10% wszystkich wykonawców na koncercie finałowym 14 grudnia w Krakowie. Wśród nominowanych znalazła się najmłodsza uczestniczka w historii festiwalu - 3,5 -letnia Natasza Wieczorek z Brzezin.

Serdeczne podziękowania dla pana Witolda Kowalika - wójta gminy Modliborzyce oraz pani Danuty Tęczy - dyrektora Banku Spółdzielczego w Modliborzycach za pomoc przy organizacji festiwalu.

PROTOKÓŁ

Jury w składzie:
- Arisa Vinci – piosenkarka - przewodnicząca
- Jan Stępień – redaktor muzyczny Polskie Radio Kraków Małopolska
- Dariusz Turecki – redaktor muzyczny Polskie Radio Lublin
Po przesłuchaniu 53 solistów i zespołów postanowiło zakwalifikować do Koncertu Finałowego, który odbędzie się 14 grudnia 2013 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie następujących uczestników:
w kategorii I (do 7 lat): Faustyna Lenart – Janów Lubelski, Kinga Panek - Błażek, Natasza Wieczorek - Brzeziny (GOK Modliborzyce)
w kategorii II (8-10 lat): Angelika Guściora - Nisko, Elżbieta Jakubiec - Biała (GOK Modliborzyce), Natalia Kneć - Lublin, Mateusz Małek - Kiszki, Monika Pawłasek - Moczydła, Aleksandra Tracz - Stojeszyn
(GOK Modliborzyce)
w kategorii III (11-13 lat)
Damian Balawejder - Gać, Ewelina Gąska - GOK Modliborzyce, Karol Lenart – Janów Lubelski, Marta Tchórzewska – Międzyrzec Podlaski, Klaudia Zdolska - Kraśnik, Duet: Karolina Krawczyk i Łucja Wieleba - GOK Modliborzyce
w kategorii IV (14-16 lat): Izabela Kałuża - Potoczek (GOK Modliborzyce), Kinga Kołtyś - Szastarka,
Sylwia Szymończyk – Wola Batorska
w kategorii V (powyżej 17 lat): Monika Bielecka - Nisko, Karolina Kozik - Batorz, Dominika Majdańska – Nisko, Karol Wnuk - Batorz

GRATULACJE
 

Zakończyliśmy realizację zadania „GOK w Modliborzycach. Profesjonalna scena i widownia na wsi ?” realizowanego przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury - Infrastruktura domów kultury. Zakupiono i zamontowano: 120 szt. foteli kinowo-teatralnych, kompletne okotarowanie sceny (kurtyna, lambrekin, horyzonty, paludamenty, kulisy), elektrycznie rozwijany ekran projekcyjny oraz profesjonalny zestaw oświetlenia scenicznego (12 reflektorów teatralnych, 4 ruchome głowy, 10 reflektorów ledowych, reflektor prowadzący, maszynę do dymu, pulpity sterujące, okablowanie). Całkowity koszt zadania  - 189.231,81zł, dofinansowanie MKiDN  - 131.000,00zł, środki własne GOK-u - 58.231,81zł


 

Dzień Kobiet i Mężczyzn - koncert 10 marca


 

Pożegnanie Włodka Gomółki  (1958 – 2012)

Od 1983 r., z niewielkimi przerwami, do chwili śmierci (urlopowany na czas pełnienia obowiązków wicestarosty) instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, wieloletni dyrektor ośrodka. Absolwent Państwowego Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie, zasłużony animator kultury, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i obrzędowości naszego regionu.
Jako wicestarosta janowski był propagatorem idei promocji powiatu poprzez kulturę. Muzyk i wokalista, lider reaktywowanej po latach kapeli „Sanna”. Wielokrotny mistrz szachowy, rozgrywanych na różnych szczeblach turniejów.

Działacz społeczny i samorządowy, radny Rady Gminy Modliborzyce II kadencji (1994-1998), członek zarządu. Od 1998r.  radny Rady Powiatu Janowskiego, przez niemal 8 lat wicestarosta powiatu.

Niech słowa o wdzięczności ludzi i szacunku jaki budził, zastąpi wspomnienie tych wszystkich licznych osób i delegacji żegnających Włodka 12 września, reprezentacji środowisk kultury z trzech województw, wielu zespołów i przyjaciół.